Rezistans

Rezistans

Rezistans Nedir ?

Rezistans sözlük anlamı olarak direnç anlamına gelir. Fakat bir burada elektrik akımına karşı elektron akışının iletken ve yarı iletkenler üzerindeki dirençten bahsedilirse yerinde olur.

Telmika Rezistans iletkenlerin üzerinde elde edilen “OHM” değerinden yararlanarak endüstriyel alanda ısı üreteci yani rezistans üretimi noktasında hayata entegre olmaktadır. Rezistans üretimi yapmaktadır çünkü bu sayede irili ufaklı birçok makine ve alet, araç bunun sayesinde iş görmektedir.  Yarı iletken mamuller ısı üretiminde ısıya dayanıklı olmadığı için genelde Alaşım metallerden oluşan rezistans teli ile üretim yapılmaktadır. Rezistans bir çok kullanım alanı bulmaktadır bunların en temeli sanayi ve ev gereçleri hatta taşınabilir teknolojilerin içinde bile yer almakta.

Telmika Rezistans üretimde fabrikaların benzeri endüstriyel alanları  ısıtılması, ısıl işlem fırınları, sanayi hizmet makinelerin rezistans modelleri, iş makinesi  kabini veya halı kurutmaya kadar sayısız rezistans modeli üretimi yapmaktadır.

Bunlardan bazı rezistans çeşitleri

https://plus.google.com/116418705004101242568/posts/cLCu66MYCxS